Компенсація моральної шкоди: теорія і практика на п'ятій зустрічі Dictum Club

Зустріч закритого клубу адвокатів і юристів Dictum Club проходила на території робочого простору Data Hub, 4 листопада 2017 року. Спікером зустрічі став Сергій Волочай судовий експерт, з багаторічним досвідом в тому числі і в міжнародних практиках, з темою доповіді: «Компенсація моральної шкоди».

Засновник Dictum Club Світлана Мороз прагне того, щоб обговорення закритого клубу адвокатів були актуальними і корисними для учасників клубу. Тому п'ята зустріч Dictum Club була присвячена компенсації морального права.

Сергій Волочай почав свій виступ зі слів: «Більшість суддів і адвокатів вважають справи про відшкодування моральної шкоди найбільш складними в цивільному процесі, так як позивачі часто не можуть надати достатню кількість доказів, які б підтвердили заподіяння їм морального страждання. Велика кількість цивільних справ про відшкодування моральної шкоди припиняється в судах через брак доказів зі сторони позивача. Якщо справа все-таки розглядається, то не є виключенням, що рішення про розмір матеріальної компенсації моральної шкоди суддя буде приймати інтуїтивно, виходячи з сталих традицій і стереотипів (наявність фізичний страждань, які підтверджуються довідками з лікарні або висновком судово-медичного експерта про захворювання або тілесні ушкодження, пов'язаних з діями особи, яка спричинила шкоду). Але моральна шкода - це не тільки заподіяння збитку здоров'ю. Це ще й моральні страждання.»

Учасники зустрічі розглянули кілька реальних справ, де була потрібна компенсація моральної шкоди і змогли розібрати особливості визначення та стягнення моральної шкоди. При розгляді справ про відшкодування моральної шкоди, потрібно розуміти, що тільки юридичних знань недостатньо, такі справи вимагають проведення судово-психологічної експертизи встановлення і відшкодування (компенсації) моральної шкоди, яка допомагає визначити факт наявності моральних страждань, їх ступінь, глибину. Завдяки обраній темі клубу «Компенсація моральної шкоди» і запрошеному спікеру Сергію Волочаю, учасники клубу Dictum Club змогли навчитися визначати, стягувати, аргументувати і спростовувати моральну шкоду.            

Головною метою Dictum Club є об'єднання адвокатів і юристів для комплексної, швидкої та висококваліфікованої взаємодопомоги, адже ми, в першу чергу, - колеги, і покликані допомагати клієнтам, а не боротися за них між собою.            

Розширюючи юридичні партнерські зв'язки через Dictum Club, адвокати і юристи зможуть в будь-який момент звернутися за допомогою до колеги, підстрахувати себе і свого клієнта, і надати правову допомогу в найкритичніший момент.            

Перевага для наших клієнтів і клієнтів наших партнерів полягає в розширенні кола фахівців і професіоналів своєї справи.

Вступ і участь в клубі безкоштовне.

Учасники покривають організаційні питання.

Заявка на вступ до клубу за посиланням.

Поділитися LinkedIn
0