Новини

Маю право на бізнес: про які юридичні лайфхаки варто знати підприємцям

Крім цікавої бізнес-ідеї, якісного продукту та оптимальної ціни, є ще безліч важливих речей, які дуже легко випустити з уваги, особливо, якщо ви є новачком у світі бізнесу.

Юридична компанія Dictum переконана, що кожен молодий підприємець має бути юридично обізнаним!

Саме тому Світлана Мороз, адвокат, к.ю.н, керуючий партнер Юридична компанія Dictum поділилася лайфхаками з юними бізнесменами щодо реєстрації ФОП або ТОВ у рамках безкоштовного онлайн-курсу «Юридична грамотність» від Київського молодіжного центруhttps://bit.ly/Dictum_v1011

“Коли постає питання, яку форму обирати — я рекомендую ТОВ. Це віддільний суб’єкт, тож у будь-який момент, коли потрібно відділити бізнес від особи, це легше зробити. Своєю чергою, ФОП відокремити ми не можемо — у цьому й полягає глобальна проблема.

До того ж в адмініструванні різниці немає, тому рекомендую юним підприємцям обирати саме ТОВ”.

Про оподаткування Світлана Мороз зазначила наступне:

“На загальній системі оподаткування ми можемо не застосовувати ПДВ, якщо обороти за рік не перевищують 1 млн грн.

Якщо ж так відбувається — ми автоматично переходимо на систему обкладання ПДВ. Тому, крім податку на прибуток у 18% доведеться вкласти 20% ПДВ по кожній операції”.

“Завчасно подумайте, який обсяг продажів планується та врахуйте це в бізнес-плані. Зазвичай, на старті бізнесу вигідніше обрати загальну систему оподаткування. Оскільки оборотів може бути менше ніж 1 млн грн, а чистий прибуток становитиме 100 тис. грн, то 18% з нього буде доцільніше сплатити, аніж 5 % від доходу при спрощеній” — акцентує Світлана.

Як же підприємцям подавати звітність?

“Подання звітності не залежить від того, чи ви ТОВ чи ФОП — ця процедура є обов’язковою для всіх.

Відмінність полягає лише в тому, що ТОВ складає річний баланс, а ФОП — ні. До речі, спрощенці звітують щоквартально, а підприємці на загальній системі — за підсумками року”.

“Відкриття банківського рахунку — важливий крок для старту підприємницької діяльності. Не так давно були запроваджені нові правила фінансового моніторингу, вони є дещо жорсткішими ніж, наприклад, 5 років тому.

Тому не варто лякатися, якщо з першого разу не вдасться відкрити рахунок: вам доведеться надати документацію та додаткові пояснення” — зауважує Світлана Мороз.

Повну лекцію з курсу можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/Dictum_v1011

Віримо, що ці поради допоможуть юним підприємцям швидко зорієнтуватись у бізнес-середовищі та запустити свою справу!

Тож зробіть крок на зустріч своїй мрії разом з Юридичною компанією Dictum

Залучення незалежного директора як метод контролю Тотальна фіскалізація підприємців з 01.01.2022: обов’язкові PPO для ФОПів ІІ-ІV групи

Новини із соцмереж

Підписка 🎯

Підпишіться та отримайте спеціальний випуск корпоративного журналу Dictum Magazine

Зворотний зв'язок

Зворотний зв'язок