Новини
Халук Байрактар, CEO Baykar, вкотре наголошує на стратегічному партнерстві Туреччини з Україною!
У своєму інтерв’ю ТСН генеральний директор турецького виробника БПЛА розповів про те, що зараз об’єднує наші держави та які перспективи він бачить у цьому партнерстві.
Ось кілька важливих тез із його виступу, які вкотре підтверджують, наскільки важливим є розвиток наших відносин з Туреччиною.
✅ Між Туреччиною та Україною високий рівень стратегічної співпраці, і БПЛА Bayraktar є однією з критичних і головних її частин.
✅ Компанія Baykar Makina розвиває свої технології вже 20 років, й одразу Туреччина планувала закупляти їх в інших держав, як-то США та Ізраїля.
Однак вони зіткнулися з багатьма складнощами й закупити оборонні системи за гроші не вдавалося.
Тож урешті-решт Baykar Makina почала працювати на власну державу та робити поставки братнім народам, зокрема й Україні.
✅ З 2011 року активно працюють стратегічні ради найвищого рівня між нашими країнами, а партнерство в повітряному, космічному та оборонному секторі після постачання Байрактарів лише пришвидшилося.
✅ До речі, саме Туреччина стала єдиною країною, яка у 2018 році була готова продавати БПЛА Україні.
✅ Наступним кроком стала розробка проєкту заводу з побудови Байрактарів вже в Україні: вона почалася з подорожі Володимира Зеленського на завод Baykar у 2019 році.
✅ Двостороння угода, підписана у лютому 2022 року, стала серйозним посередником для планів побудувати цей завод, а повномасштабне вторгнення не лише не вплинуло на ці плани, а й навіть прискорило їх.
✅ Від цієї співпраці обидві сторони отримують свої переваги, налагодивши власні ланцюги поставок.
✅ Україна — одна з небагатьох країн світу, яка може виготовляти турбінні двигуни, і саме вони використовуються, не тільки в наявних Bayraktar Akinci, але й у Bayraktar Kızılelma.
Ця модель БПЛА нового покоління зараз перебуває в розробці, вона є майбутнім військово-повітряного простору та за планом має виготовлятися, у тому числі й на українському заводі.
✅ Відносини між Україною та Туреччиною приносять свої реальні плоди й обидві сторони мають із цього реальну користь.