Your Page Title
UA TR EN RU عرب

Новини

Вакцинація вчителів — право чи обов’язок?

 

Не так давно набув чинності наказ МОЗ, норма якого не допускає до роботи невакцинованих від Covid-19 вчителів.

Працівники, які не отримали щеплення, відстороняються без збереження зарплати та без нарахування стажу за ці дні.

Тож чи можна вакцинувати людину від COVID-19 примусово?

Щоб знайти відповідь на це питання та з’ясувати, як воно врегульоване на законодавчому рівні, Світлана Мороз, адвокат, к.ю.н., керуючий партнер Юридичної компанії Dictum, поспілкувалася з представником онлайн-платформи Prosvita – Освітня онлайн платформаhttps://bit.ly/Dictum_v312

“Насправді Україна не була передовою країною, що запровадила обов’язкову вакцинацію. Так, наприклад, серед перших були Італія та Франція. Я досліджувала це питання та виявила, що в жодній країні це не сприйняли позитивно.

Не лише в Україні, а й у Чехії, Румунії, країнах Балтії зустрічалося поширення такого явища, як фейкові сертифікати. Це й не дивно, адже завжди знайдуться люди, які виступають “проти” вакцинації” — розповідає Світлана Мороз.

“Якщо у працівника є право вважати, що така вакцина принижує його честь та гідність або може спричинити шкоду здоров’ю, то у роботодавця є лише обов’язок відсторонити працівника від виконання обов’язків

У разі, коли людина відмовляється від вакцинації, то роботодавець зобов’язаний провести службове розслідування та тимчасово відсторонити працівника на час його проведення, аби з’ясувати причину відмови від щеплення. І лише після вивчення всіх обставин приймати рішення, чи відстороняти його остаточно” — акцентує Світлана Мороз.

“З однієї сторони, при відмові від вакцинації працівники позбавляються права на працю, а з іншої — на безпечні умови праці, як це зазначено в Конституції.

Тобто якщо МОЗ вважає, що рішенням щодо врегулювання епідеміологічного стану є здійснення профілактичних щеплень, то можна стверджувати, що МОЗ створює безпечні умови праці для ризикових категорій осіб. У цьому й полягає складність питання”.

Повна версія інтерв’ю зі Світланою доступна на нашому YouTube каналі за посиланням: https://bit.ly/Dictum_v312

Дякуємо за запрошення платформі PROSVITA, представники якої займаються вдосконаленням освітнього процесу в умовах дистанційного навчання.

Запровадження Е-аудиту платників податків: міф чи реальність? Успішний старт: роль юриста у розвитку бізнесу

Новини із соцмереж

Підписка 🎯

Підпишіться та отримайте спеціальний випуск корпоративного журналу Dictum Magazine

Зворотний зв'язок

Зворотний зв'язок