Новини

Бізнес без кордонів

Read in English

З карантинним режимом у кожен бізнес увірвалося таке поняття, як «віддалена робота». Та чи можливий віддалений бізнес?

Сьогодні по всьому світі ми маємо можливість спостерігати, як українські підприємці вимушено організовують віддалену роботу для цілих компаній, ефективно здійснюють релокацію не тільки своїх працівників, а і їхніх сімей. Водночас у такий складний період вони ще й намагаються зберігати прибутки.

Як ефективно здійснювати менеджмент у критичній ситуації та не втратити бізнеси?

Щоби дізнатися відповіді на ці питання, активісти української громадської організації «Українська родина» вирішили поспілкуватися з українськими підприємцями, які для міграції обрали Туреччину.

Після декількох зустрічей невеликим колом однодумців з’явилася ідея створення окремого напрямку в рамках громадської організації спільноти як майданчика для спілкування українських підприємців на території Туреччини: тих, хто давно проживає та працює в Турецькій Республіці, і новоприбулих підприємців.

Метою спільноти визначили корисні зв’язки, партнерство, зустрічі, ділові заходи, обмін досвідом і, звісно ж, спільне дозвілля.

Як заснували Бізнес Клуб ГОУР?

Першу зустріч Бізнес Клубу ГОУР (громадської організації «Українська родина») провели 7 квітня 2022 року. На анонсований у спілці захід завітала неочікувана кількість осіб — більше 50. У ці буремні часи, коли більшість родин щойно переїхала, тікаючи від війни до Анталії, та знайшла тут прихисток. Організатори були щиро втішені ініціативністю та силою духу всіх присутніх!

Під час першої зустрічі учасники мали можливість познайомитися, представитися, розповісти про те, чим займалися до початку війни в Україні, та поділитися планами, можливостями, потребами.

Про досвід свого напрямку роботи розповіла очільниця Громадської організації «Українська родина» Віта Михайлова. Уже понад 12 років у громаді популяризують українську культуру та мову, надають підтримку співвітчизникам на анталійському узбережжі. Засновниці вдається об’єднувати всіх українців у справжню велику родину.

Громадська організація «Українська родина» — офіційний член Світового Конґресу Українців та Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО), тож має великий досвід участі в міжнародних проєктах та потужну підтримку світового українства.

 

Організатори та члени клубу

Учасниками Бізнес Клубу вже стали 240 підприємців, які зараз перебувають в анталійському регіоні. Координується цей напрямок «Української родини» успішними business women та прекрасними жінками:

  • Віта Михайлова засновниця Громадської організації «Українська родина», зареєстрованої в Анталії 2009 року, співорганізаторка проєкту «Озеленення планети» та директорка представництва журналу «Business Woman» в Турецькій Республіці.
  • Маріель Славська засновниця Громадської організації «БлагоДІМ», яка опікується мамами з дітьми в складних життєвих обставинах. За 4 роки ГО «БлагоДІМ» допомогла понад 100 підопічним трансформувати їхнє життя. Також було засновано благодійний магазин, у якому роздали 57562 кг нужденним. Після звільнення Ірпеня «БлагоДІМ» щодня допомагає жителям безкоштовними речами.
  • Катерина Самойлик заступниця голови ГОУР «Українська родина», письменниця, поетеса, журналістка, громадська діячка. Авторка кишенькового порадника для батьків «У просторі дитинства», тривалий час була ведучою рубрики часопису «Дитячий садок» державного підприємства «Преса», авторка сценаріїв, організаторка мистецьких заходів та постійна ведуча проєкту громади «Зустріч з експертом».
  • Світлана Мороз українська адвокатеса із 15-річним досвідом, яка є засновницею Юридичної компанії Dictum, що продовжує здійснювати свою діяльність у Києві та супроводжує бізнес в Україні. За результатами рейтингу «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України — 2021» від видання Юридична газета Dictum була визнана однією з кращих у таких сферах: трудове право, інтелектуальна власність, корпоративне право, податкове право.

 

Наразі визначено такі завдання клубу:

  • допомога українським компаніям у здійсненні релокації в анталійський регіон. Це сприяння в пошуку офісних приміщень‚ помешкань для працівників компанії та їхніх родин, знайомство з бізнес-партнерами із метою закупівлі сировини, продукції‚ збуту товарів і послуг; допомога в комунікаціях із представниками органів державної влади щодо відкриття нових бізнес-напрямків тощо;
  • поширення інформації та реклами про український бізнес у Туреччині;
  • супровід у відкритті нових компаній (реєстрація юридичної особи);
  • організація бізнес-зустрічей із метою нетворкінгу, обговорення актуальних питань для підприємців, обміну контактами між учасниками клубу;
  • надання актуальної інформації та підтримка інвестиційних проєктів.

У чому секрет успіху українських підприємців?

Саме синергійне об’єднання зусиль «місцевих» українців і нестримне бажання підприємців — вимушених переселенців до розвитку допомагає успішно здійснювати «бізнес без кордонів» та організовувати віддалений бізнес.

Секретом успіху бізнесу без кордонів, безперечно, є професійна підтримка підприємцями одне одного, колаборація замість конкуренції та відсутність будь-яких ментальних обмежень у менеджменті.

За плечима кожного учасника Клубу своя історія, але всіх об’єднує сила духу та працьовитість!

 

Статтю підготовлено авторами:

Світлана Мороз, Катерина Самойлик

Чи буде Туреччина першопрохідцем приватних інвестицій в Україну в умовах воєнного стану? Business without borders

Новини із соцмереж

Підписка 🎯

Підпишіться та отримайте спеціальний випуск корпоративного журналу Dictum Magazine

Зворотний зв'язок

Зворотний зв'язок